Ajax stafett, relébryter
Ajax relé for integrasjon med NVR etc.
Med riktig NVR kan du få de intelligente kameraene til å skremme bort tyver når alarmen er på – men vær stille når alarmen er av.
- Kan også styre lys og elektriske apparater direkte fra appen
- Enkel å installere
- Leveres med 7-24V DC
| Technical specifications | |
| Product type | Wireless dry contact relay |
| External power supply | 7–24 V DC The relay does not supply additional power to connected devices |
| Energy consumption | Up to 1 W in standby mode |
| Cable cross-section | 0.75–1.5 mm² 22–14 AWG |
| Maximum resistive load | Up to 5 A at 24 V DC Up to 13 A at 110–230 V AC |
| Maximum inductive/capacitive load | Up to 3 A at 24 V DC Up to 8 A at 110–230 V AC |
| Voltage protection | Minimum: 6.5 V DC Maximum: 36.5 V DC The relay turns off automatically if the supply voltage exceeds the specified levels |
| Temperature protection | Over +65 °C at the installation site Over +85 °C inside the relay |
| Communication technology | Jeweller radio communication Two-way communication Block encryption with dynamic key Remote control and configuration in Ajax apps |
| Frequency bands | 866.0–866.5 MHz 868.0–868.6 MHz 868.7–869.2 MHz 905.0–926.5 MHz 915.85–926.5 MHz 921.0–922.0 MHz Depends on sales region |
| Radio communication range | Up to 1000 m in open space |
| Maximum effective radiated power | Up to 25 mW |
| Radio signal modulation | GFSK |
| Automation scenarios | By arming or disarming By schedule By alarm By temperature By humidity By CO₂ concentration By touching LightSwitch or pressing Button |
| Operation modes | Pulse Bistable |
| Adjustable pulse duration | From 0.5 to 255 seconds |
| Contact state | Normally open Normally closed |
| Sabotage protection | Protection against spoofing with device authentication |
| Communication loss detection | After 36 seconds Depends on Jeweller or Jeweller/Fibra settings |
| Installation | Suitable for indoor or outdoor use when installed in a hermetically sealed enclosure Recommended DIN rail mounting with DIN Holder, sold separately |
| Operating temperature | From −10 °C to +64 °C |
| Operating humidity | Up to 75% |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions | 39 × 33 × 18 mm |
| Weight | 25 g |
| Colour | Black |
| Package contents | Relay Jeweller Double-sided adhesive tape Quick start guide |
| Der tages forbehold for eventuelle fejl og ændringer i specifikationerne | |
Det er ingen omtaler enda. Bli den første til å gi oss din mening.
Her kan du se kompatibiliteten mellom de ulike enhetene og Hubs fra Ajax
https://ajax.systems/tools/devices-compatibility/
Ajax relé relébryter som enkelt kan integreres med andre elektriske enheter.
Med riktig NVR kan du bruke AJAX-alarmen til å tilkoble intelligente kameraer.
På denne måten kan du stille inn kameraene til å ta imot inntrengere ved f.eks. å si «Du er i et overvåket område» eller blinke med lyset slik at tyven vet at han har blitt oppdaget – samtidig som kameraene automatisk blir stille når du skal ha grillfest i hagen.
Løsningen vil kunne kobles til f.eks. skallsikringen eller sin egen sone, så kameraene er armert når du legger deg.
Du kan også bruke relébryteren til å styre lys, kjøkkenapparater eller andre elektriske apparater direkte fra mobilen.
Slå lysene på og av når du er på ferie, så det ser ut som om du er hjemme. Slå på kaffemaskinen og kaffen er klar når du kommer hjem. Ja, det er bare fantasien som setter grenser.
Den har samme funksjon som en knapp, du aktiverer bare fra appen din på telefonen.
- Kan styre elektriske apparater
- Veldig enkel å bruke
- Fås direkte fra mobilen
- For innendørs bruk
- Potensialfritt relé