Ajax DoorProtect - Trådløs dør- og vinduskontakt
Ajax dør- og vinduskontakt i flott design
- Gir alarm hvis noen åpner et vindu
- Kan kobles til fra mobilen
- Du kan bevege deg i huset mens den er aktiv
- Svært enkel å installere
Med magnetkontakter på alle dører og vinduer kan du sette alarmen på mens du sover
| Technical specifications | |
| Product type | Wireless opening detector with reed switch |
| Compatibility | Compatible with Ajax hubs and radio signal range extenders |
| Communication technology | Jeweller proprietary wireless technology Two-way communication Block encryption with dynamic key Frequency hopping against interception and jamming |
| Frequency bands | 866.0–866.5 MHz 868.0–868.6 MHz 868.7–869.2 MHz 905.0–926.5 MHz 915.85–926.5 MHz 921.0–922.0 MHz Depends on sales region |
| Radio signal range | Up to 1200 m in open space |
| Maximum effective radiated power | Up to 20 mW |
| Radio signal modulation | GFSK |
| Sensitive element | 1 reed switch |
| Magnets | Small and large magnet included Small magnet operates up to 1 cm from the detector Large magnet operates up to 2 cm from the detector |
| Opening detection | Detects opening of doors, windows, skylights, and similar entry points |
| False alarm prevention | Protection against reed switch chattering Ignores vibrations lasting up to 0.15 seconds |
| Additional detector input | Input for third-party wired detector with normally closed NC contact type The connected detector must have separate power supply if required |
| Chime feature | Can trigger an Ajax siren sound when the system is disarmed and the detector is opened Requires at least one Ajax siren in the system |
| Installation recommendations | Designed for indoor use only Do not install using both magnets at the same time Attach the magnet to the moving part of the door or window on the right side of the detector |
| Sabotage protection | Tamper alarm on removal from surface or mounting panel Device authentication against spoofing |
| Communication loss detection | After 36 seconds Depends on Jeweller or Jeweller/Fibra settings |
| Power supply | 1 × CR123A battery Pre-installed Type C |
| Battery life | Up to 7 years |
| Operating voltage | 3 V nominal |
| Current consumption | Quiescent current 17.5 μA at nominal voltage Maximum current 21.4 mA at nominal voltage |
| Battery capacity | 1600 mAh End-of-life battery capacity 300 mAh |
| Battery voltage thresholds | Low battery voltage 2.5 V Low battery recovery voltage 2.7 V End-of-life battery voltage 2.1 V |
| Battery manufacturer | Huiderui |
| Operating temperature | From −10 °C to +40 °C |
| Operating humidity | Up to 75% |
| Protection class | IP50 |
| Dimensions | Detector: 90 × 20 × 20 mm Large magnet: 90 × 20 × 20 mm Small magnet: 55 × 11 × 6 mm |
| Weight | Detector: 29 g |
| Colours | Black White |
| Package contents | DoorProtect Jeweller SmartBracket mounting panel CR123A battery Large magnet Small magnet Outside-mounted terminal clamp Installation kit Quick start guide |
| Warranty | 24 months |
| Reservations are made for possible errors and changes in the specifications | |
Det er ingen omtaler enda. Bli den første til å gi oss din mening.
Her kan du se kompatibiliteten mellom de ulike enhetene og Hubs fra Ajax
https://ajax.systems/tools/devices-compatibility/
Ajax DoorProtect som er beregnet for å sikre dører og vinduer
Med Ajax DoorProtect får du en stabil trådløs sensor som registrerer når en dør eller et vindu åpnes. Sensoren sender en melding til huben og gir umiddelbar beskjed til telefonen din hvis noen åpner en dør eller et vindu mens alarmen er aktivert.
Slå på alarmen mens du er hjemme
Hvis du har montert magnetkontakter på dører og vinduer, kan du lage det som kalles skallsikring. Det betyr at du kan slå på 'skallet' uten at alle sensorer utløser alarm ved bevegelse. Med andre ord kan du aktivere alarmen om natten slik at den registrerer hvis en dør eller et vindu åpnes – uten at bevegelsessensorene aktiveres.
Hvordan fungerer sensoren?
DoorProtect består av to deler: en sensor og en magnet. Når døren eller vinduet lukkes, registrerer sensoren magnetfeltet. Hvis døren eller vinduet åpnes, brytes feltet, og sensoren sender en alarm til din Ajax-hub.
- Bruk den store magneten (rekkevidde opptil 2 cm), hvis du har en bredere dørkarm
- Bruk den lille magneten (rekkevidde opptil 1 cm), hvis du ønsker tettere montering
Enkel å montere
DoorProtect er superenkel å installere. Skann QR-koden i Ajax-appen, og plasser sensoren på en dør eller et vindu.
Enkel å konfigurere
Når sensoren er installert, kan du enkelt tilpasse funksjonene direkte i appen, så den reagerer som du ønsker. Du kan for eksempel stille inn en forsinkelse, slik at alarmen først aktiveres noen sekunder etter at døren åpnes – det gir deg tid til å slå alarmen av når du kommer hjem.
Du kan også velge om sensoren alltid skal være aktiv, eller bare når alarmen er aktivert. Hvis sensoren registrerer en åpning, får du beskjed med en gang via varsling, SMS eller anrop, avhengig av HUB og innstillinger
Rekkevidde
DoorProtect kommuniserer trådløst med huben via Ajax Jeweller-teknologi og har en rekkevidde på opptil 1.200 meter i åpent terreng.
Batterilevetid
Sensoren leveres med et CR123A-batteri som kan vare opptil 7 år, avhengig av bruk og temperatur. Hvis den sitter veldig kaldt, eller det er en dør som brukes ofte, vil batteriet ha kortere levetid. Det avhenger også av batterikvaliteten
Sabotasjevern
Hvis noen forsøker å demontere sensoren, vil den umiddelbart sende en sabotasjealarm til huben.
Dimensjoner og vekt
- Størrelse: 20 × 90 mm
- Vekt: 29 g
- Finnes i fargene: Hvit eller svart
Hvilke HUB'er passer den sammen med?
DoorProtect er kompatibel med alle Ajax-huber og også med Ajax signalforsterkere (ReX)
Tekniske opplysninger
- Opptil 2.000m rekkevidde i åpent terreng (Line of Sight) eller gjennom flere etasjer
- Kan brukes sammen med tredjepartsprodukter (via UartBridge og ocBridge Plus-modul)
- Autorisasjon av bruker for å beskytte mot svindel
- Sabotasjealarm
- Detektoren har toveis kommunikasjon med huben, som gjør det mulig å kjøre periodiske tester
- Svar fra detektoren kan justeres til å melde tilbake hvert 12–300 sekund
- Jamming-deteksjon / frekvenshopping
- Bruker kryptert forbindelse
- Reed-bryteren kan bytte over 1.000.000 ganger uten å feile
- Den regulerer strømforbruket basert på avstanden til huben og sparer dermed energi
- Detektoren har en batterilevetid på opptil syv år. (Ved ping én gang i minuttet)
- Den monteres med SmartBracket, så du ikke trenger å skille detektoren ad.
- Magneten er kraftig og kan installeres opptil 2 cm fra hovedenheten.
- Enkel å legge til i Ajax Hub