Ajax MotionCam Outdoor PhOD - Trådløs utendørs bevegelsessensor med kamera
Ajax MotionCam Outdoor PhOD - Trådløs utendørssensor med kamera og utvidede fotofunksjoner
- Avansert bevegelsesdeteksjon med to PIR-sensorer og justerbar rekkevidde på 3–15 meter.
- Innebygd kamera for rask fotoverifisering ved alarm.
- IR-belysning sikrer tydelige bilder selv i mørke omgivelser.
- Reduserer falske alarmer med SmartDetect-programvare.
- Motstandsdyktig mot sabotasje - gir beskjed hvis noen forsøker å ødelegge eller manipulere enheten.
- IP55-klassifisering for sikker utendørs bruk.
- Trådløs kommunikasjon med rekkevidde opptil 1 700 m i åpent område.
- Batterilevetid på opptil 3 år med de medfølgende batteriene.
- Enkel installasjon og vedlikehold uten behov for å skille enheten ad.
| Manual |
| Technical specifications | |
| Product type | Wireless IR motion detector with photo verification by alarm |
| Detection element | PIR sensor |
| Motion detection distance | Up to 12 m When installed at a height of 2.4 m |
| Motion detection angle | Horizontal: 88.5° |
| Motion detection speed | From 0.3 to 2.0 m/s |
| Sensitivity | 3 levels Adjusted in Ajax apps by a PRO or user with admin rights |
| Pet immunity | Weight up to 20 kg Height up to 50 cm |
| False alarm prevention | SmartDetect software algorithm Temperature compensation |
| Photo verification | Photo by alarm Built-in camera activates when the detector is armed and motion is detected |
| Photo resolution | 640 × 480 px 320 × 240 px, default 160 × 120 px |
| HDR image | Improves detail accuracy in bright and dark scenes Available for devices with firmware version 15.59.35.14 or later |
| IR backlight | For night photography and low light conditions |
| Pictures in a series | 1 to 5 images at 320 × 240 px or 160 × 120 px 1 to 3 images at 640 × 480 px Adjusted in Ajax apps |
| Photo delivery time | Up to 7 s at 160 × 120 px Up to 9 s at 320 × 240 px Up to 20 s at 640 × 480 px With Ethernet or 4G connection and Wings signal strength of 2–3 bars |
| Communication technology | Jeweller for commands, alarms, and events Wings for photo transmission Two-way communication Block encryption with dynamic key Frequency hopping against radio interference and jamming |
| Frequency bands | 866.0–866.5 MHz 868.0–868.6 MHz 868.7–869.2 MHz 905.0–926.5 MHz 915.85–926.5 MHz 921.0–922.0 MHz Depends on sales region |
| Radio communication range | Up to 1700 m in open space |
| Maximum effective radiated power | Up to 20 mW |
| Radio signal modulation | GFSK |
| Sabotage protection | Tamper alarm on removal from surface or mounting panel Device authentication against spoofing Encrypted communication |
| Communication loss detection | Within 36 seconds Detection time depends on Jeweller or Jeweller/Fibra settings |
| Remote control and configuration | Via Ajax apps |
| Installation | Recommended installation height: 2.4 m Designed for indoor use only Mounted with SmartBracket mounting panel |
| Power supply | 2 × CR123A batteries Pre-installed |
| Battery life | Up to 4 years |
| Battery manufacturer | Huiderui, Panasonic, or Duracell |
| Operating temperature | From −10 °C to +40 °C |
| Operating humidity | Up to 75% |
| Protection class | IP50 |
| Dimensions | 135 × 70 × 60 mm |
| Weight | 170 g |
| Colours | Black White |
| Package contents | MotionCam Jeweller SmartBracket mounting panel Installation kit 2 × CR123A batteries Quick start guide |
| Warranty | 24 months |
| Reservations are made for possible errors and changes in the specifications | |
Det er ingen omtaler enda. Bli den første til å gi oss din mening.
Her kan du se kompatibiliteten mellom de ulike enhetene og Hubs fra Ajax
https://ajax.systems/tools/devices-compatibility/
Utendørssensor med kamera og mulighet for å ta bilder på kommando
MotionCam Outdoor PhOD er en avansert utendørs bevegelsessensor med innebygd kamera fra Ajax. Kameraet kan sende bilder ved bevegelse, og du har også mulighet til å ta et bilde via smarttelefonen din når du trenger det.
Se bilder live – også uten alarm
Den største forskjellen på denne modellen og den vanlige MotionCam Outdoor er PhOD-funksjonen (Photo on Demand). Det betyr at du kan:
- Ta et bilde via appen, uten at alarmen utløses
- Sette opp kameraet til å ta bilder etter et scenario, for eksempel ved brannalarm
- Planlegge faste tidspunkter hvor det automatisk tas bilder
- Bestemme selv når du vil se hva som skjer – ikke bare ved innbrudd
Det gir deg trygghet og fleksibilitet i hverdagen, og samtidig mulighet til å sjekke hjemmet, hytta eller virksomheten din uansett hvor du er.
Kamera med bevegelsesdeteksjon og fotobekreftelse
MotionCam Outdoor PhOD reagerer lynraskt ved bevegelse og kan sende deg ett eller flere bilder direkte til telefonen din.
Kameraet har:
- To PIR-sensorer for høy presisjon (ingen falske alarmer fra blader, skygger eller dyr)
- Foto ved alarm – se med en gang hva som utløste alarmen
- Svart-hvitt-bilder av høy kvalitet – også i mørket takket være infrarødt lys
- Bilder levert på under 9 sekunder, selv med SIM-kort-tilkobling (LTE)
Pushvarsler og tilgang via app
Når kameraet oppdager bevegelse har du mulighet til å få:
- Et pushvarsel med bilde
- Mulighet til å se alle bilder direkte i Ajax-appen
- Oversikt i sanntid, og mulighet til å ta et nytt bilde hvis du er i tvil
Du har også tilgang fra PC eller nettbrett via nettleser eller Ajax PRO-apper.
Batteri og installasjon
- Drives av 4 innebygde litiumbatterier (medfølger)
- Batteritid opptil 3 år ved normal bruk
- Krever ingen ledninger – 100 % trådløs med lang rekkevidde
- Monteres enkelt med medfølgende beslag