Ajax CombiProtect - Trådløs bevegelses- og glassbruddsdetektor
Ajax CombiProtect - Bevegelses- og glassbruddsdetektor i én enhet
- Gir alarm hvis en rute blir knust
- Gir alarm ved bevegelse
- Veldig enkel å installere
En bevegelsessensor som gir ekstra sikkerhet
| Technical specifications | |
| Product type | Wireless IR motion and glass break detector with microphone |
| Compatibility | Compatible with Ajax hubs and radio signal range extenders |
| Communication technology | Jeweller proprietary wireless technology Two-way communication Block encryption with dynamic key Frequency hopping against radio interference and jamming |
| Frequency bands | 866.0–866.5 MHz 868.0–868.6 MHz 868.7–869.2 MHz 905.0–926.5 MHz 915.85–926.5 MHz 921.0–922.0 MHz Depends on sales region |
| Radio communication range | Up to 1200 m in open space |
| Maximum effective radiated power | Up to 20 mW |
| Radio signal modulation | GFSK |
| Motion detection sensor | PIR sensor |
| Motion detection distance | Up to 12 m Specified when installed at a height of 2.4 m |
| Motion detection angle | Horizontal: 88.5° |
| Motion detection speed | From 0.3 to 2 m/s |
| Motion sensitivity | 3 levels Adjusted in Ajax apps by a PRO or user with admin rights |
| Pet immunity | Weight: up to 20 kg Height: up to 50 cm |
| False alarm prevention | SmartDetect software algorithm Temperature compensation for effective motion detection from −10 °C to +40 °C |
| Glass break sensor | Electret microphone |
| Glass break detection distance | From 0.3 to 9 m |
| Glass break detection angle | Horizontal: 180° |
| Glass break sensitivity | 3 levels Adjusted in Ajax apps by a PRO or user with admin rights |
| Glass break verification | DualTone software algorithm Two-factor verification by low and high sound frequencies |
| Glass break characteristics | Minimum glass size: 279 × 279 mm Detection distance up to 9 m at high sensitivity Supports standard pane, tempered glass, laminated glass, wired glass, insulated glass, and annealed glass within specified thicknesses |
| Installation recommendations | Recommended installation height: 2.4 m Designed for indoor use only |
| Sabotage protection | Tamper alarm on removal from surface or mounting panel Device authentication against spoofing |
| Communication loss detection | After 36 seconds Detection time depends on Jeweller or Jeweller/Fibra settings |
| Power supply | 1 × CR123A battery Pre-installed Type C |
| Battery life | Up to 5 years |
| Operating voltage | 3 V nominal Operating range 2.1–3.3 V |
| Current consumption | Quiescent current 38 μA at nominal voltage Maximum current 60 mA at nominal voltage |
| Battery capacity | 1600 mAh End-of-life battery capacity 300 mAh |
| Battery voltage thresholds | Low battery voltage 2.5 V Low battery recovery voltage 2.7 V End-of-life battery voltage 2.1 V |
| Battery manufacturer | Huiderui or Duracell |
| Operating temperature | From −10 °C to +40 °C |
| Operating humidity | Up to 75% |
| Protection class | IP50 |
| Dimensions | 110 × 65 × 50 mm |
| Weight | 92 g |
| Colours | Black White |
| Package contents | CombiProtect Jeweller SmartBracket mounting panel CR123A battery Installation kit Quick start guide |
| Warranty | 24 months |
| Reservations are made for possible errors and changes in the specifications | |
Det er ingen omtaler enda. Bli den første til å gi oss din mening.
Her kan du se kompatibiliteten mellom de ulike enhetene og Hubs fra Ajax
https://ajax.systems/tools/devices-compatibility/
Ajax CombiProtect – Bevegelses- og glassbruddsdetektor i én enhet
Ajax CombiProtect er en kombinert PIR- og glassbruddsdetektor som både registrerer bevegelse og knust glass. Sensoren sender umiddelbart beskjed til huben og deretter til telefonen din hvis den registrerer bevegelse eller lyden av knust glass.
To sensorer i én enhet
CombiProtect kombinerer en PIR-bevegelsessensor med en glassbruddsdetektor, og på den måten gir den alarm både hvis en rute knuses og ved vanlig bevegelse. Det betyr færre enheter å montere og vedlikeholde.
- Bevegelsesdeteksjon opptil 12 meter
- Glassbruddsdeteksjon opptil 9 meter
- Glassbruddsdeteksjon dekker 180° i bredden
Sensoren er ideell for stuer og kontorer med store vindusflater.
Skallsikring – slå alarmen på mens du er hjemme
CombiProtect kan brukes som en del av din skallsikring. Du kan slå alarmen på slik at den overvåker åpninger (som dører og vinduer) og registrerer knust glass – men uten å aktivere alarmen ved vanlig bevegelse, hvis du for eksempel går rundt i huset om natten.
Fuld tilkobling
Når systemet er i full tilkobling, er både bevegelses- og glassbruddsdeteksjonen aktiv.
Hvordan fungerer sensoren?
Bevegelsessensoren registrerer endringer i infrarødt lys og bruker en innebygd algoritme for å skille mellom mennesker og små kjæledyr. Men vær oppmerksom på at hvis hunden for eksempel hopper opp på en stol, vil den fylle mer i synsfeltet og kan gi falsk alarm.
Samtidig lytter mikrofonen i glassbruddsdetektoren etter både lave og høye frekvenser som oppstår ved knust glass. For å hindre falske alarmer ignorerer den lyder som hundegjøing og tung trafikk.
Hvis du vil unngå falske alarmer på grunn av kjæledyr, anbefaler vi å sette opp en koblet skallsikring i stedet.
- Bevegelsesvinkel: 88,5° horisontalt
- Glassbruddsvinkel: 180°
- Kjæledyrimmunitet opptil 20 kg / 50 cm høyde
Enkel installasjon
Sensoren er enkel å montere. Du skanner bare QR-koden i Ajax-appen og plasserer sensoren på veggen. Den leveres med et feste, slik at du kan montere den uten å åpne sensoren.
Enkel å tilpasse i appen
Du kan enkelt stille inn sensorens funksjoner i appen:
- Juster følsomheten
- Legg til forsinkelse ved inn- og utgang
- Velg om den skal være aktiv i skallsikring
- Velg om den alltid skal være aktiv – uavhengig av om alarmen er på eller ikke
Varslinger sendes via app, SMS eller anrop – avhengig av hub og innstillinger.
Rekkevidde
CombiProtect kommuniserer trådløst med huben via Ajax Jeweller-teknologi og har en rekkevidde på opptil 1 200 meter i åpent terreng.
Batterilevetid
Sensoren leveres med et CR123A-batteri som kan vare opptil 5 år – avhengig av bruk og temperatur. Hvis sensoren sitter i et kaldt rom, eller hvis den ofte registrerer bevegelse eller glassbrudd, vil batteriet ha kortere levetid. Kvaliteten på batteriet har også betydning.
Sabotasjevern
Hvis noen forsøker å demontere sensoren, vil den straks sende en sabotasjealarm til huben.
Dimensjoner og vekt
- Størrelse: 20 × 90 mm
- Vekt: 29 g
- Finnes i fargene: Hvit eller svart
Tekniske opplysninger
- Opptil 1 200 m rekkevidde i åpent terreng (Line of Sight)
- Kombinert bevegelses- og glassbruddsdetektor
- Detekterer bevegelse opptil 12 meter og knust glass opptil 9 meter
- 88,5° horisontal vinkel for bevegelse og 180° for glassbrudd
- Kjæledyrimmunitet opptil 20 kg og 50 cm høyde
- Kjæledyrimmunitet opptil 20 kg og 50 cm høyde
- Filtrerer støy som hundegjøing og trafikk ved glassbruddsdeteksjon (DualTone-algoritme)
- Toveis kommunikasjon med huben, som muliggjør periodiske tester
- Svar fra detektoren kan justeres til hvert 12–300 sekund
- Kryptert forbindelse og autentisering mot spoofing
- Regulerer strømforbruk basert på avstand til huben for lengre batterilevetid
- Batterilevetid opptil 5 år (CR123A – forhåndsinstallert)
- Monteres med SmartBracket – ingen demontering nødvendig ved installasjon
- Driftstemperatur: –10 °C til +40 °C
- Luftfuktighet opptil 75 %
- IP50-støvtett kabinett
- Finnes i hvit eller svart
- Størrelse: 110 × 65 × 50 mm
- Vekt: 92 g
- Enkel å registrere i Ajax Hub via QR-kode
- Kompatibel med Ajax ReX og ReX 2 signalforsterkere
- Overholder EN 50131-2-2 (Grade 2) og PD 6662:2017